24.07.2022

Dziś wakacyjny Anielski obóz terapeutyczny zorganizowany w ramach Anielskiego Lata dla prawie 50 podopiecznych dobiegł końca. To było wspaniałe 10 dni wypełnione słońcem, zabawą i przygodami. Był też czas na pracę nad tym, co sprawia naszym podopiecznym trudności: samoakceptacją, poczuciem bezpieczeństwa i nawiązywaniem relacji. Dla części dzieci był to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu!

Obozy są bardzo ważnym uzupełnieniem codziennej pracy terapeutycznej z dziećmi w grupach. Pedagogom pozwalają na lepsze poznanie dzieci, ich potrzeb i trudności, a dzieciom dają możliwość integracji w grupie i wzajemnego poznania się.

Wyjazd do Międzybrodzia Bialskiego nie byłby możliwy bez olbrzymiego zaangażowania naszych wychowawców. Dziękujemy, że jesteście dla dzieci wsparciem i motywacją do działania. Dziękujemy także naszym partnerom – cieszymy się, że współpracujemy z firmami i instytucjami, które chcą pomagać dzieciom.

  • Głównymi partnerami obozu byli: Fundacja ING Dzieciom i Węglokoks.
  • Wyjazd podopiecznych Domu Aniołów Stróżów wsparli także: Forum Katowic, Metropolia GZM, Dobrynów, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Katowice Airport, GPP Business Park, MPGO Recykling w Sosnowcu, ATAL, Poszetka.com, Drogopol, Contrakt Katowice, Nord Partner, Metaltrade, Tramwaje Śląskie, DL Invest Group
  • Dziękujemy też za wsparcie i życzliwość Miastu Katowice.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.