10.07.2023

Anioły zwiedzają cały świat! W ramach drugiego, podróżniczego tygodnia Anielskiego Lata z TAURONEM dzieci będą poznawać kulturę, kuchnię i zwyczaje nie tylko Polski, ale i wielu innych krajów z całego świata – między innymi Indii, Japonii, Francji, Niemiec czy Włoch.

Taka wiedza otwiera dzieciom drzwi do wielu niesamowitych doświadczeń i poszerza ich horyzonty – że świat jest pełen różnorodności i istnieje wiele różnych tradycji, języków, tańców, potraw i strojów, które czekają na odkrycie. Poznanie innych kultur uczy dzieci, że istnieją inne sposoby myślenia, wierzeń i wartości, a każda z perspektyw zasługuje na szacunek i uznanie. To umiejętność budowania mostów i porozumienia między różnymi grupami czy narodami.

Wierzymy, że te dni będą dla dzieciaków pełne radości z odkrywania nowych rzeczy. Nie zabraknie filmowych opowieści o podróżach, tworzenia indyjskiej biżuterii i budowania własnej tratwy czy francuskiego śniadania, ale i treningu Tai Chi czy wspólnych aktywności w ramach gier zespołowych znanych w innych krajach.

Poniżej, na załączonych plakatach, szczegółowy harmonogram zajęć w każdym z miast – Katowicach – Załężu, Chorzowie – Batorym oraz Sosnowcu – Juliuszu – również w wersji do pobrania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkie dzieci, które nie wyjeżdżają na letni wypoczynek.

 

Plakaty do pobrania

Katowice-Załęże

Pobierz

Chorzów-Batory

Pobierz

Sosnowiec-Juliusz

Pobierz