Ambasador

Olivier Janiak

Prezenter telewizji TVN

Olivier Janiak – prezenter i dziennikarz telewizji TVN. Dom Aniołów Stróżów wspiera od lat. W 2016 roku otrzymał tytuł “Przyjaciela Dzieci”, który został mu wręczony podczas premiery X edycji Kalendarza Dżentelmeni.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 2012 roku, podczas licytacja wypieków Magdy Gessler dla Aniołów. Specjalny event odbył się z okazji siódmych urodzin Centrum Handlowego Silesia City Center. Olivier Janiak przeprowadził licytację, podczas której można było zdobyć bezy słynnej restauratorki, przyozdobione m.in. przez Edytę Herbuś oraz Katarzynę Cichopek. Ponadto, na terenie SCC spotkać można było wyjątkowych kelnerów – podopiecznych Stowarzyszenia, którzy częstowali gości centrum słodyczami, przygotowanymi przez cukierników Magdy Gessler, a także wziąć udział w kweście, dzięki której możliwe było zebranie funduszy na wyjazd dzieci na ferie zimowe. Nasze pierwsze spotkanie, zainicjowane przez SCC, zaowocowało tym, że bardzo się polubiliśmy i w kolejnych latach kontynuowaliśmy nasze wspólne działania.  

W 2013 oraz 2014 roku Dom Aniołów Stróżów otrzymał darowiznę na cele statutowe oraz na organizację wakacji letnich dla dzieci z organizowanej przez Oliviera Janiaka akcji Kalendarz Dżentelmeni. W 2015 roku zorganizował, dzięki osobistemu pozyskaniu sponsorów, wyjazd dla 25 dzieci do przepięknego hotelu BUKOVINA. Rok później odbyła się “Akcja buty”, w ramach której firma CCC –  sponsor kalendarza Dżentelmeni – przekazał naszym dzieciom ponad 100 par butów (do wybrania w sklepach CCC tak, by dobrać dla każdego dziecka indywidualnie obuwie). Pod koniec 2016 roku wzięliśmy udział w premierze dziesiątej edycji kalendarza Dżentelmeni. Jego wystawa (z osobistym udziałem Oliviera, którym pomagał nam w sprzedaży kalendarzy), odbyła się w  NOSPR, podczas koncertu MIUOSH x NOSPR. Prezenter towarzyszył nam osobiście występując  na jednej z kart z Moniką Bajką – Prezeską Stowarzyszenia innego, tym razem Anielskiego, charytatywnego kalendarza – Pasja. Prestiż. Potencjał.  Katowice – miasto ludzie wolnych, który stworzyliśmy wspólnie z Olgą Kostrzewską – Cichoń. Bardzo zaangażował się także także w organizację Anielskiego Meczu Charytatywnego Gwiazd, który niestety z powodu pandemii koronawirusa nie doszedł do skutku. Regularnie i aktywnie wspiera nas także w promocji naszej kampanii fundraisingowej we wrześniu 2020 roku służącej pozyskaniu funduszy na remont naszego Domu w katowickim Załężu. Olivier od samego początku włącza się aktywnie w pomoc na rzecz Aniołowych akcji i zbiórek wśród swojej społeczności.

Uhonorowany w 2016 roku przez Dom Aniołów Stróżów tytułem PRZYJACIEL DZIECI.