Ambasador

Alżbeta Lenska

Aktorka

Alżbeta Lenska – kobieta wielofunkcyjna. Matka, żona i aktorka. Uwielbia gotować, a swoją pasją dzieliła się w prowadzonym przez siebie programie kulinarnym „Twój portfel, nasza dieta” w TVN Meteo. Znana m.in. z ról w takich produkcjach, jak „Ojciec Mateusz”, „Kryminalni”, czy „Przyjaciółka”.

 

Pochodzi ze Śląska, skończyła katowicki Uniwersytet Ekonomiczny, ale zajmuje się show biznesem. Uwielbia sprawiać ludziom radość, czy to występując w komediach na deskach teatru, czy pomagając przy akcjach organizowanych przez Dom Aniołów Stróżów.  

 

 

Razem ze swoim mężem Rafałem Cieszyńskim, który także wspiera Anioły, tworzą niesztampową, lekko zwariowaną i niewiarygodnie pozytywną parę. Swoją pogodą ducha zarażają innych. Tworzą zgrany duet od kilkunastu i szalone małżeństwo od blisko 15-tu lat. Rodzice Zosi i Antka.

 

 

Alżbeta i Rafał są z Aniołami od lat. W 2012 roku wzięli udział w akcji charytatywnej “Wielkie Malowanie Wielkanocnych Baranów” w Centrum Handlowym Silesia City Center. W jej trakcie udekorowanych zostało – także przez Rafała i Alżbetę – kilkadziesiąt gipsowych baranków. Osoby prywatne oraz firmy, które chciały otrzymać baranka na własność, wpłacały darowizny, które zostały przeznaczone na wakacyjny fundusz dla naszych podopiecznych. W efekcie na wymarzony wypoczynek wyjechało 50 dzieci. Para wzięła także udział w zorganizowanej przez Anioły inicjatywie Małe Euro – z ulicy na stadion (zarówno w 2008 jak i 2012 roku). Nie zabrakło ich także podczas akcji USKRZYDLAMY (wspólne malowanie pierników m.in. z Anetą Zając, Moniką Mrozowską czy Łukaszem Nowickim), spotkania z piłkarską reprezentacją Polski, czy przy aukcjach charytatywnych oraz promocji naszych akcji. Pomagali nam na naszym stoisku na koncercie MIUOSH’a na Stadionie Śląskim. Zaangażowali się w promocję Anielskiego Meczu Charytatywnego Gwiazd, w którym mieli osobiście wziąć udział, a który niestety z powodu pandemii koronawirusa nie doszedł do skutku.

 Uhonorowana w 2017 roku przez Dom Aniołów Stróżów tytułem PRZYJACIEL DZIECI.