Przekaż darowiznę

Wybierz kwotę

Wspieram >

O Zosi

Wakacje. Ten czas powinien wszystkim dzieciom upłynąć wesoło, beztrosko i bezpiecznie. Jednak nie wszystkie mają tyle szczęścia…

Zosia ma 7 lat i większość czasu spędza w samotności… Pozostawiona sama sobie, nie ma się do kogo zwrócić o pomoc!

Gdy ją pierwszy raz spotkaliśmy, siedziała samotnie na murku koło familoka, a w jej ogromnych oczach było widać smutek i strach! Nieobecnym wzrokiem patrzyła w dal, nie wydając z siebie żadnego dźwięku. Ta cisza była przejmująca…

Dla Zosi wakacje to 60 dni spędzonych na podwórku. W związku z tym, że nie będzie chodziła do szkoły, już od rana każdą wolną chwilę spędzi na ulicy, gdzie – choć ma szansę nawiązać relację z innymi dziećmi – nie jest to dla niej miejsce w pełni bezpieczne… Sceny agresji i przemocy, zaczepiający i wyśmiewający starsi koledzy, dokuczanie i zaczepki, używki i alkohol – to codzienność Zosi.

O problemie

Pomoz dotrzec do Zosi i innych dzieci, ktore nie maja sie do kogo zwrocic. Przekaz darowizne na Dom Aniolow Strozow

W Polsce setki tysięcy dzieci żyje w smutku, strachu i osamotnieniu. Często mieszkają obok Ciebie – w sąsiedniej klatce, na tym samym osiedlu albo w sąsiedniej dzielnicy…

Zdarza się, że same nie szukają wsparcia – nawet nie wiedzą, że go potrzebują. Nie mają się do kogo zwrócić o pomoc… Od najmłodszych lat zagrożeniem jest dla nich ulica – wpajając im patologiczne wzorce i zachowania, wpychając w nałogi i złe towarzystwo.

W wakacje pojawia się najwięcej przemocy i kradzieży, ucieczek z domu, pierwszego kontaktu z używkami. To czas największych zagrożeń dla dzieci pozostawionych samym sobie… Chcemy im zapobiegać, zanim zdarzą się sytuacje nieodwracalne.

Pomóż docierać na ulicach i podwórkach wykluczonych dzielnic do dzieci takich jak Zosia i nieść im codzienną opiekę, uwagę i wsparcie w ramach codziennych dyżurów i zajęć, których tak bardzo potrzebują.

Jak pomagamy?

Pomoz dotrzec do Zosi i innych dzieci, ktore nie maja sie do kogo zwrocic. Przekaz darowizne na Dom Aniolow Strozow

Od przeszło 27 lat Dom Aniołów Stróżów działa na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin z pogórniczych i pohutnicznych dzielnic biedy i wykluczenia na Śląsku i w Zagłębiu.

Od samego początku stawiamy sobie za cel wychodzenie do tych, którzy często sami o pomoc nie potrafią poprosić. Pedagodzy Stowarzyszenia na ulicach, placach i boiskach dzielnic, które przemiany społeczno-gospodarcze lat 90-tych dotknęły szczególnie mocno, docierają do potrzebujących wsparcia dzieci i ich rodzin. Takich dzieci jak Zosia, z wykluczonych społecznie środowisk, co roku do Domu Aniołów Stróżów trafia ponad 600!

By móc skutecznie im pomagać, musimy być z nimi każdego dnia i docierać do tych, które pozostają bez wsparcia. Dzięki Twojej darowiźnie ta pomoc będzie możliwa! W trakcie codziennych wakacyjnych dyżurów ulicznych na placach, podwórkach i ulicach biednych dzielnic będziemy mogli odnaleźć samotne, potrzebujące wsparcia dzieci i zaoferować im edukację, pomoc socjalną i psychologiczną. Pomóż nam do nich dotrzeć, zanim będzie za późno!

Wspieram

Pomoz dotrzec do Zosi i innych dzieci, ktore nie maja sie do kogo zwrocic. Przekaz darowizne na Dom Aniolow Strozow

Wspieraj nas regularnie

Tylko stała, nieprzerwana niczym pomoc jest szansą na trwałą zmianę.
Każda darowizna przyczynia się do zapewnienia ciągłej realizacji programów pracy ulicznej.

Dzień opieki dla 1 dziecka w ramach programów pracy ulicznej to koszt 37 zł.

Skorzystaj z opcji płatności cyklicznej, by regularnie przekazywać darowiznę
i pomagać dotrzeć do samotnych potrzebujących dzieci.

Zapewnisz im codzienną opiekę, wsparcie w edukacji, pomoc socjalną i psychologiczną.
Podarujesz uwagę tym, którzy nie mają się do kogo zwrócić…

Chcę wspierać regularnie

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej, jak możesz pomóc?
Napisz na: fundraiser@anioly24.pl

Kontakt dla mediów:
Jakub Marcjasz,
tel.: 600 114 162
e-mail: media@anioly24.pl


Kampania fundraisingowa współfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030