11.02.2021

Rekrutacja Sosnowiec Juliusz

Jesteś kreatywny, odważny, lubisz samodzielność i chcesz mieć wpływ? Szukasz stałej, ciekawej i dającej satysfakcję pracy? Podejmij wyzwanie – dołącz do naszego Zespołu!

Poszukujemy Aniołów do drużyny dobra. Aktualnie potrzebujemy człowieka na stanowisko: Wychowawca w Placówce wsparcia dziennego z elementami pracy ulicznej w Sosnowiec Juliusz

„Nie chodzi o to, żeby było łatwo, ale żeby było możliwe…”

Dzieci i młodzież ze środowisk wykluczonych wprowadzamy w dorosłość, ucząc funkcjonowania społecznego, edukując, wyrównując różnice pomiędzy nimi oraz ich rówieśnikami. Uczymy pracy, odpowiedzialności i samodzielności. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat wdraża i prowadzi lokalne, środowiskowe systemy wsparcia dla młodzieży, dzieci i ich rodzin. To świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju, poradnia rodzinna, akademia rozwoju talentów, programy uliczne.

Zakres obowiązków – opis stanowiska:

  • wsparcie emocjonalne i pomoc w trudnościach dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk,
  • tworzenie mini projektów edukacyjnych, sportowych i rozwojowych dla podopiecznych,
  • animowanie społeczności lokalnej i działania na jej rzecz (m.in. organizowanie pikników, imprez, odświeżanie podwórek),
  • prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych dla dzieci i młodzieży podczas działań ulicznych oraz na świetlicy,
  • przygotowywanie i wdrażanie indywidualnych programów rozwojowych podopiecznych,
  • wsparcie i praca socjalna na rzecz dzieci i młodzieży,
  • współpraca z rodzicami podopiecznych i lokalną społecznością na rzecz dzieci,
  • współpraca z trenerami prowadzącymi zajęcia z rozwoju zainteresowań oraz z wolontariuszami,
  • prowadzenie dokumentacji Placówki i uczestników.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe społeczne: pedagogika, psychologia, praca socjalna, socjologia
  • energia i odwaga w działaniu
  • kreatywność w organizowaniu zajęć
  • okresowa gotowość do pracy w weekendy
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów
  • otwartość
  • umiejętność pracy w zespole
  • obsługa komputera na poziomie podstawowym
  • dobra organizacja czasu pracy
  • oświadczenie o niekaralności

Mile widziane:

– prawo jazdy kategorii B,

– zamiłowania sportowe,

– znajomość języka angielskiego i/lub rosyjskiego w stopniu komunikatywnym,

– doświadczenie na podobnym stanowisku (także wolontariat).

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie (pełen etat, umowa o pracę na zastępstwo w przyjaznej atmosferze,
  • możliwość rozwoju,
  • wsparcie lidera,
  • superwizję,
  • szkolenia wewnętrzne,
  • pracę z ludźmi z pasją w organizacji z 25-letnim doświadczeniem,

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie CV wraz z listem motywacyjnym przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie anioly24.pl

Na zgłoszenia czekamy do 10.03.2021 W tytule e-maila prosimy wpisać „wychowawca Sosnowiec”. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Tel. 601 333 532 (do Lidera odpowiedzialnego za rekrutację)

Dane kontaktowe organizacji:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Ul. Andrzeja 12a

40-061 Katowice

Tel. 32 2517 533