10.02.2021

lider wychowawca rekrutacja

Lubisz kreatywną, twórczą pedagogikę dla dzieci i młodzieży? Lubisz tworzyć mini projekty edukacyjne, sportowe i rozwojowe? Lubisz samodzielność i chcesz mieć wpływ?

TO PRACA DLA CIEBIE!

Wciąż się rozwijamy – zasięg naszych działań jest coraz większy. Możemy pomagać więcej i bardziej mieć wpływ na życie potrzebujących dzieciaków, których wciąż jest bardzo dużo. Okres pandemii pokazał nam jak bardzo nasza praca jest ważna, a ta codzienna pomoc potrzebna – również na ulicy. Razem możemy czynić więcej dobra!

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Lider Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego w Katowicach w formie Pracy Podwórkowej

„Nie chodzi o to, żeby było łatwo, ale żeby było możliwe…”

Dzieci i młodzież ze środowisk wykluczonych wprowadzamy w dorosłość, ucząc funkcjonowania społecznego, edukując, wyrównując różnice pomiędzy nimi oraz ich rówieśnikami. Uczymy pracy, odpowiedzialności i samodzielności. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat wdraża i prowadzi lokalne, środowiskowe systemy wsparcia dla młodzieży, dzieci i ich rodzin. To świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju, poradnia rodzinna, akademia rozwoju talentów, programy uliczne.

Opis stanowiska:

– współtworzenie, dbanie o realizację i  jakość realizowanego programu merytorycznego w Placówce  (adekwatna oferta programowa dla podopiecznych/realizacja wskaźników/dokumentacja) w oparciu o standardy pracy w Stowarzyszeniu

– dbanie o prawidłowość wykonywania obowiązków i zadań

– twórcza pedagogika zabawy dla dzieci i młodzieży na boiskach, placach zabaw

– nawiązywanie relacji z lokalną społecznością na rzecz dzieci

– współpraca z trenerami prowadzącymi zajęcia z rozwoju zainteresowań

– odpowiedzialność za realizacje programu zgodnie z budżetem i harmonogramem

– nadzór nad organizacja pracy wychowawcy, wolontariuszy i osób zatrudnionych w projekcie

– współpraca z rodzicami podopiecznych

– wsparcie i praca socjalna na rzecz dzieci i młodzieży

Wymagania:

wykształcenie wyższe społeczne: pedagogika, psychologia, praca socjalna, socjologia

– energia i odwaga w działaniu

– odpowiedzialność

– zaradność i elastyczność

– umiejętność planowania

– umiejętność delegowania zadań

– umiejętność podejmowania decyzji

– dobra organizacja czasu pracy

– oświadczenie o niekaralności

Co oferujemy:

– praca 5 razy w tygodniu (pełen etat)

– wsparcie kierownika

– możliwość rozwoju,

– superwizję,

– szkolenia wewnętrzne,

– pracę z ludźmi z pasją w organizacji o 25 letnim doświadczeniu

Miejsce pracy: Katowice Załęże

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie CV wraz z listem motywacyjnym przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie anioly24.pl

Aplikując na to ogłoszenie prosimy w rubryce STANOWISKO lub w tytule maila wpisać: Lider Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego

praca@anioly24.pl    tel. 731 900 261