Radio

"panel_mg "


17.12.2016

Anioły – najdłuższy łańcuch na choinkę w Polsce ♬

Najdłuższy w Polsce świąteczny łańcuch choinkowy przygotowali podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” w Katowicach.

Podopieczni i wolontariusze pracowali przez blisko 4 godziny, by pobić rekord Polski.

By pobić dotychczasowy rekord, łańcuch powinien mieć minimum 250 metrów długości. „Anioły” założyły sobie jednak ambitny cel i sklejali łańcuch o długości około kilometra.

— Ale akcja to nie tylko sklejanie łańcucha — dodaje Monika Bajka ze stowarzyszenia.

Oprócz tego w wybranych sklepach jednej z największych katowickich galerii handlowych, gdzie odbyła się akcja, można kupić pierniki.

Dochód z ich sprzedaży zasili konto stowarzyszenia.


"panel_mg "


15.12.2016

Najdłuższy łańcuch na choinkę

Najdłuższy łańcuch choinkowy chcą ulepić w Katowicach. Przygotowują go podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży ″Dom Aniołów Stróżów″.

By pobić rekord, katowicki łańcuch musi mieć co najmniej 250 metrów. Choć w Katowicach przyznają, że chcą przygotować aż kilometrową ozdobę. Równolegle – w katowickich galeriach handlowych trwa kwesta – można kupić świąteczne ozdoby – a zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą podopiecznych stowarzyszenia.


"panel_mg "


10.12.2016

Licytacja na Anioły. Zebrano 15 tysięcy złotych ♬

Blisko 15 tysięcy złotych udało się zebrać podczas aukcji charytatywnej na rzecz Domu Aniołów Stróżów, która odbyła się na naszej antenie.

Jak mówi Monika Bajka, szefowa stowarzyszenia, aukcja to nie tylko zebrane środki.

Wojciech Skowroński, dziennikarz naszej rozgłośni, który od kilku lat prowadzi aukcję mówi, że słuchacze po raz kolejny nie zawiedli.

Pieniądze zebrane podczas aukcji zostaną przeznaczone m.in. na organizację świąt w Domu Aniołów Stróżów, wyżywienie dzieci i bieżące funkcjonowanie placówki.


"panel_mg "


10.12.2016

Licytacja dla Domu Aniołów Stróżów

Każdy z nas bez względu na wiek ma prawo do szczęścia i radości. Tak już jest, że zwykle przed świętami najbardziej to sobie uzmysławiamy. Korzystając z tej atmosfery, chcemy podobnie jak przed rokiem, pomóc dzieciom z biednych

rodzin. Nie bądź obojętny.

Pamiętaj! Sobota, 10 grudnia, startujemy o 9:00 na antenie Radia Katowice. Bądź Aniołem i pomóż Podopiecznym Domu Aniołów Stróżów. Zobacz, jakie rzeczy czekają na Ciebie i wylicytuj. Bądź dumny z faktu, że pomogłeś.

Zapraszają: Monika Bajka i Wojciech Skowroński.